Manşet
Typography

Trabzon'un Düzköy ilçesi sakinlerinden aynı zamanda Avrupa Birliği Basın Federasyonu üyesi Salih KURT ‘Bey in Dayısı olan  Yusuf  Derin'e ait  Haçkalı Hoca Baba yaylasında bulunan yayla evi, 3 kez üst üste 1 yıl arayla  kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kundaklandı.

Düzköy ilçe Jandarma Karakolu'na ait olay yeri inceleme ekibi, olay yerinde çalışma yaparak bu kundaklamanın Faili meçhul olduğunu dile getirmesi akıllarda bir çok soru işareti bıraktı.

Bu kundaklama olaylarının zanlılarının bulunması için adalete olan güveninin zedelendiğini söyleyen Yusuf Derin şöyle konuştu:

 

"Şahsıma ait tapulu yayla evi 27 Ekim 2016 tarihinde olmak üzere  06 Ekim 2017 tarihinde ve 7 Kasım 2019 yılında 3 yıl ara ile 3 kez üst üste biri veya birileri tarafından yakılarak kundaklanmıştır. Bağlı olduğumuz Düzköy ilçe Jandarma karakolunun olayın faillerini bulamaması, faili meçhul diyerek olayın üzerinin örtülmesi bizleri oldukça üzmüş ve mağdur etmiştir. " diye konuştu.

Olayı araştıran Avrupa Birliği Basın Federasyonu Üyesi (BC13602) Comission Number (***) Yeğen Salih KURT, bu olayın faillerinin bulunamaması durumunda bir gün  olayın faillerinin Düzköy ilçe Jandarma Karakolu'nu yakma ihtimalininde olduğunu akıllara  getirdiğini belirterek, “sırada karakol olabilir. " dedi.

"Daha önce de çevrede buna benzer kundaklama vakalarının çok olması, zanlıların bulunamaması bu olaylarla ilgili bir güvenlik önleminin alınmadığının açıkça göstermektedir. " diyen Kurt:

"İlçe Kaymakamı Yasin AKGÜL bu üzücü faili meçhul olaylardan haberdar olmaması, olay mağdurlarıyla  veya yetkililerle ilgili olayı görüşmemiş olması, başıboş bırakılan Trabzon’un Düzköy ilçesindeki faili meçhul olayların artmasına vesile olduğunu göstermektedir. " dedi.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile