Manşet
Typography

Asırlar önce kazanılan ancak asırlar sonra yerinin neresi olduğu tartışılan Miryokefalon Zaferinde emin ama dev adımlarla yürütülen mücadelede tarihi bir sürece daha gelinmiştir.

12 Kasım 2019 tarihinde toplanan "Miryokefalon Komisyonu"nun hazırladığı ve aynı gün Isparta Belediye Meclisince Oybirliğiyle kabul edilen muhteşem kararlar doğrultusunda ünlü Miryokefalon Araştırma ve yazarı Ramazan Topraklı'nın hazırladığı (yazdığı) "Miyokefalon'un yeri" adlı kitabı şükürler olsun Sayın Şükrü Başdeğirmen tarafından TBMM üyelerinin tamamına gönderilmiştir.

Sayın başkan Başdeğirmen'i böyle tarihe geçecek ve attığı dev adımlardan dolayı Isparta kamuoyu adına hem taktir ve hem de teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Bugüne kadar Haber Akdeniz ve olarak 16 Eylül 2019 tarihinden beri Miryokefalon'un Tescili için büyük destek veren ve röportajlarıyla katkılarını esirgemeyen herkese de ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 II Kılıçarslan'ın Aksaray'da kabrinde bundan böyle rahat uyuması ve aziz şehitlerimizin ruhlarının da şad olması için Sayın Başdeğirmen tarafından yürütülen bu muhteşem "Miryokefalon Zaferinin Yerinin (Yenice Sivrisi/ Gelendost) Tescili Mücadelesi"nin tarihe geçeceğini, şan ve şereflerle anılacağının bilinmesi dost-düşman herkes tarafından kabul edilmektedir.

İnşaallah "TTK BİLİM KURULU''nunda gündemine alınan bu muhteşem zaferin tescili için Şubat 2021 Belediye Meclisinde yine oybirliği ile alınan bir kararla "MİRYOKEFALON DANIŞMA KOMİSYONU"da çalışmalarına daha da hız verir ve böylelikle 17 Eylül 2021'e kalmadan Miryokefalon Zaferinin Tescili de böylelikle tamamlanmış olur.

Kendisini tescil için çok kararlı ve istekli gördüğümüz TTK Başkanı Sayın Prof. Birol Çetin'inde Miryokefalon Zaferinin kazanıldığı yere (Yenice Sivrisi/Gelendost) yapacağı tarihi ziyaret için heyecanla bekleyen Isparta kamuoyu adına da şimdiden HOŞ GELDİNİZ diyoruz.

Mehmet Ali ÇELİK

Haber Akdeniz İmtiyaz Sahibi

TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Gn. Bşk.

TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu) Isparta İl Temsilcisi

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı üyesi

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile