Manşet
Typography

Ankara saldırganının taziye çadırını ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer'in erkek kardeşinin güvenlik güçleri tarafından terörist olarak dağda öldürüldüğü, kız kardeşinin ise YPG'de saflarında çatışmaya devam ettiği öğrenildi. 

27 yaşındaki Öztürk, Van'ın Erciş ilçesi Zilan köyünde doğdu. Eğitimine Erciş Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda başladı, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümü'nden mezun oldu. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü'nü de bitirdi. Kısa bir süre Van'da özel bir hastanede çalıştıktan sonra İstanbul'da uluslararası bir araştırma firmasının Türkiye koordinatörlüğünü yaptı. Ankara'da 6 aylık pedagojik formasyon eğitimi alarak, Van'da bir süre sözleşmeli öğretmen olarak derslere girdi. HDP'nin Kadın Meclisi çalışmalarında da bulunan Öztürk, 7 Haziran seçiminde Van'dan 5. sıradan, 1 Kasım'da 4. sıradan aday gösterilip TBMM'ye girdi.

PKK'LININ CENAZESİNE DE KATILMIŞTI

Parti çevrelerinden edinilen bilgiye göre, Öztürk'ün PKK'lı erkek kardeşi Musa Kasım Hezer, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldü, kız kardeşi Hatice Hezer ise halen YPG saflarında Suriye'de savaşıyor. Öztürk, daha önce de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölen PKK'lı terörist Sıdıka Yıldız'ın cenaze törenine katılmış ve bu nedenle hakkında savcılıkça soruşturma başlatılmıştı.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile