Dünya
Typography

KARACHI: Başkan Dr Arif Alvi, Pakistan Donanması Çok Uluslu Denizcilik Tatbikatı AMAN-21'in tüm paydaşların ortak çabalarıyla bölgeyi daha barışçıl ve güvenli hale getirmenin yolunu açacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Dr. Arif Alvi Salı günü yaptığı açıklamada, Pakistan Deniz Kuvvetleri'nin ev sahipliğinde çokuluslu Aman-21 deniz tatbikatının yedincisinin sonuç törenine katıldığını söyledi.

Ayrıca, AMAN-21'e başarıyla ev sahipliği yaptığı ve Pakistan'ın bölgede barışı ve güvenliği teşvik etme kararlılığını yeniden teyit ettiği için Pakistan Donanmasını tebrik etti.

Başkan, COVID-19 pandemisine rağmen işbirliğine dayalı deniz güvenliğine olan bağlılıklarını gösterdikleri için katılımcı bölgesel ve bölge dışı donanmalara teşekkür etti.

Dr. Arif Alvi, Uluslararası Filo İncelemesi sırasında çeşitli operasyonel manevraları ve tatbikatları da gözlemledi. Filo İncelemesinde ayrıca Pakistan Donanması, Pakistan Hava Kuvvetleri ve katılan yabancı uçaklardan etkileyici bir Fly Past ve ardından katılan gemiler tarafından Man and Cheership yer aldı.

Başkan, gelişinde Onur Muhafızını kabul etti ve Aman Tatbikatı hakkında bilgi aldı.

Bu vesileyle konuşan Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Muhammed Amjad Khan Niazi, Pakistan Donanmasının bölgesel deniz güvenliğini bireysel olarak ve ortak donanmalarla işbirliği içinde artırmada aktif rol oynamaya devam edeceğini yineledi.

Çokuluslu Denizcilik Tatbikatı AMAN 2021 sırasında 45'e kadar ülke tatbikata Deniz savaş gemileri, uçakları, Özel Harekat Kuvvetleri ve çok sayıda gözlemci ile katıldı.

Daha önce, Deniz Kuvvetleri Komutanı (CNS) Amiral Muhammed Amjad Khan Niazi, Pakistan Donanması'nın AMAN 2021 barışı koruma tatbikatına katılan birkaç ülkenin gemilerini ziyaret etmişti.

Niazi Rusya, Endonezya ve Sri Lanka gemilerini ziyaret etmişti.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile