Dünya
Typography

AfD'nin (Almanya için Alternatif Partisinin) Rheinland-Pfalz eyalet seçimleri için en iyi adayı, daha önce polis tarafından tanınan aşırı sağcı bir kişiyi işe aldı. Saygın haber kaynaklarından yapılan araştırmanın gösterdiği gibi münferit bir vaka değil.

AfD'de ülke çapında aşırı sağcılıkla bağlantılı çalışanlar var. Bunlar, partinin anayasanın korunması açısından "şüpheli vaka" olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmamasında rol oynayabilir.

19 Şubat 2020'de Hanau'da aşırı sağcı bir suikastçı ırkçı nedenlerle dokuz kişiyi öldürdü. Bugüne kadar birçok soru cevapsız kaldı. Acil durum numarası, suçun işlendiği gece neden geçici olarak kullanılamıyor olabilir? Acil çıkış kapandığı için bir bar nasıl ölümcül bir tuzağa dönüştü? Ve ırkçı bir psikopat olan failin yıllarca yasal olarak silah sahibi olmasına neden izin verildi?  Ve yetkililer tarafından silah sahibi olarak defalarca fark edilmesine rağmen? Kurbanların yakınları hala cevap bekliyor.

Almanya yıllardır muhbir olarak teröristler ve aşırı sağcılarla birlikte çalışıyor ve bu nedenle yasaklı terör örgütü PKK, Kürt halkı olarak Alman vatandaşlarına sunuldu ve aklanmaya çalışıldı. 

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile