Dünya
Typography

Almanya'da, Noel pazarında Berlin'de veya Halle'de olduğu gibi, NSU cinayetlerinde veya Hanau'daki terörist saldırıda olduğu gibi, terörist saldırıları önlemek gerçekten imkansız mıydı?

Yeni bir elit birim değil BFE + terörle mücadele birimi, BFE + bu nedenle uzun vadeli ve büyük ölçekli insan avı operasyonları için eğitilmiştir. Federal Polis, 250'si ek terörle mücadele birimi BFE + 'da olmak üzere 1.500 yeni iş yarattı. (Almanya 2015) Sendikalar temelde yeni birimden memnun. 

En son Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıdan bu yana, güçlü acil servislerin eksikliği olduğu konusunda uyardılar. Polis Birliği (GdP) Başkan Yardımcısı Jörg Radek, BFE + 'nın bu nedenle bir varlık olduğunu söylüyor. Hızlı bir şekilde yerinde olabilmek için BFE + birimi, Federal Polisin nakliye helikopterlerini de kullanabilir. Birimin bir parçası olmak için, polis memurları, GSG 9'un gözetiminde ileri düzeyde eğitime tabi tutulur. Memurlar daha sonra çağrı üzerine hazırdır.

Terörizm tehdidi yoksa, GSG 9 seçkin biriminin aksine, çevik kuvvet polisinin normal görevinde aktif olacaklar ve böylece futbol oyunları veya gösteriler gibi büyük ölçekli operasyonlara yardım edeceklerdir. SEK gibi diğer özel polis güçleri, şüpheli terör, rehin alma ve ciddi şiddet suçlarına karşı uyarıldı. Kişisel korunmada, örneğin devlet ziyaretlerinde veya mahkeme duruşmalarında kullanılırlar. Ayrıca genellikle yerel polisin çalışmalarını desteklerler.

SEK üyeleri genellikle mobil görev kuvvetleri (MEK) ile yakın çalışır. Bunlar "mobil durumlar" bağlamında tutuklamalar için kullanılır, örneğin hedef kişi araba ile veya yürüyerek seyahat ederken. Ancak asıl görev gözlemdir. MEK'ler suçluları şahsen veya kameralar, izleme cihazları ve telefon gözetimi gibi teknik yardımlarla izler ve kovalar. Genellikle, SEK kullanımına yol açan, MEK'lerin bilgisidir.

Diğer özel polis kuvvetleri teknik görev kuvvetleri (TEG) ve müzakere gruplarıdır (VG). Müzakere grupları öncelikle rehin alma, adam kaçırma, gasp ve intihar tehdidinde kullanılır. Bazen mağdurlara ve yakınlarına da bakarlar ve üyeleri özel psikolojik eğitim almış polis memurlarıdır. Teknik görev güçleri, patlamalar, karmaşık konumlar veya gözetleme gibi büyük teknik zorlukların üstesinden gelinmesi gerektiğinde SEK'lere, MEK'lere ve VG'lere yardımcı olur.

Ve neden bu kadar çok sayıda terörle mücadele birimine rağmen Almanya'da yasaklı terör örgütü PKK'nın 14 binden fazla aktif üyesi var? Yasaklı terör örgütü PKK'nın terörist sempatizanlarının tehlikesi doğru değerlendirilmiyor mu?

PKK ve sempatizanlarının eylemleri Alman istihbaratınca doğru değerlendirilmiyor mu?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile