Yaşam
Typography
Trabzon ili Düzköy ilçesine bağlı Haçkalı Hoca Baba Yaylası sakinlerinden, hatırı sayılır kişilerinden olan Yusuf Derin'e ait yayla evi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yakıldı. Jandarmanın olay yeri inceleme ekibi, olay yerinde çalışma yaparak delilleri topladı. Faili meçhul bu olayın zanlılarının bulunması için adalete güvendiğini söyleyen Yusuf Derin şöyle konuştu:
"Şahsımıza ait yayla 27 Ekim tarihinde biri veya birileri tarafından yakıldı. Allah'tan biz içerisinde değildik. İçerisinde tüm eşyalarımız da yandı. Daha önce de çevrede buna benzer yakma olayları  oldu. Bugün benim evimi yakanlar yarın diğer komşumuzun, diğer köylümüzün evini yakacaklar. Zanlıların bulunması için yetkililerden yardım istiyoruz""DAHA ÖNCE DE YAYLADA KUNDAKLAMA OLAYLARI OLDU"
Yaylada daha önce de benzer yakılma olaylarının olduğunu ifade eden Yusuf Derin, komşularına ait bir kaç evin daha geçmişte yine kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldığını, çevre halkının maddi - manevi zarar gördüklerini, bır kısım kundaklama olaylarının ise hala faillerinin bulunmadığını, mağduriyetlerin giderilmediğini söyledi. Şahsının daha önce aynı evin bulunduğu arazi için bir kaç komşusuyla davalık olduğunu, kendisine sebepsiz yere dava açtıklarını da belirten Yusuf Derin, dava konusu olan yerin büyüklerinden kalma bir yer olması hasebiyle mahkemede bu davalardan beraat ettiğini, elinde mahkeme kararı olduğunu vurguladı.

Son olarak meydana gelen kundaklama olayında da kendisine bu davayı açan kişilerden şüphelendiğini ifade eden Yusuf Derin, yetkililerden yardım bekliyor.
 
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile