Biz TRT AJANS Ailesi olarak 2010 yılında medya sektöründe (internet haberciliği alanında) faaliyete başlamış ulusal ve uluslararası haber ve yayın yapan özel bir kuruluşuz. Türkiye'de Uluslararası haber ağlarına kayıtlı Uluslararası arenada faaliyet gösteren uluslararası basın federasyon üyesi uluslararası yazarlık sertifikasına sahip, Türkiyedeki nadir kuruluşlardan biriyiz. Sosyal medyada etkin günlük 300.000 bin kişilik ziyaretçi portföyü olan etkin bir haber ajansıyız Türkiye Genelinde 67 ilde belde ve belediye başkanlarımızla röportaj gerçekleştirmiş olan ajansımız 2016 yılı sonuna kadar Türkiye'deki tüm illerimizde il ve bölge temsilcilik çalışmalarınıda tamamlamayı hedeflemektedir.  

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TRT AJANS ekibiyle bir söyleşi gerçekleştirerek, Adana'da mevcut sorunları, gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, TRTAJANS kameralarına değerlendirdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, TRT Ajans tarafından hazırlanan “Dünya Barışı” konulu söyleşide önemli açıklamalarda bulundu.