Osmanlı İmparatorluğunun 10. padişahı ve 89. halifesi olan I. Süleyman (Kanunî Sultan Süleyman) 6 Ksım 1494'de doğmuş; 6 veya 7 Eylül 1576'da Zigetvar'da vefat etmiştir.I. Selim (Yavuz Sultan Selim) ile Ayşe Hafsa Sultan'ın oğlu I. Süleyman Batıda Muhteşem Süleyman, Doğuda ise adaletli yönetimine atfen Kanunî Sultan Süleyman olarak bilinmektedir. 1520'den 1566'daki ölümüne kadar, yaklaşık 46 yıl boyunca padişahlık yapan ve toplamda 13 sefere çıkan Süleyman Han, İmparatorluğun hem en uzun süre görev yapan hem de en çok sefere çıkan padişahıdır. İlk Yılları

Fatih Sultan Mehmed, Osmanlı İmparatorluğu'nun icraatları ve askeri dehası açısından en önemli padişahlarından biridir. Sultan II. Murad'ın ve Hümâ Hatun'un oğlu olarak 29 Mart'ı 30 Mart'a bağlayan gece, 1432'de Edirne'de doğar. Çocukluğundan itibaren hem Batı hem de Doğu kültürü eğitimi alır, devrin önemli bilginleriyle çalışır ve bu konuda kendini geliştirir.

Çocukluk dönemi bir müddet Edirne'deki sarayda geçtikten sonra Bursa'da 10 yaşlarına kadar kalır. Şehzadenin bir gelenek olarak devlet yönetimini öğrenmesi ve deneyim kazanması için görevlendirilmesi adına Manisa sancakbeyliğine atanmasıyla Manisa'ya gider. Eğitimi için ise Molla Gürani görevlendirilir.

Biz TRT AJANS Ailesi olarak 2010 yılında medya sektöründe (internet haberciliği alanında) faaliyete başlamış ulusal ve uluslararası haber ve yayın yapan özel bir kuruluşuz. Türkiye'de Uluslararası haber ağlarına kayıtlı Uluslararası arenada faaliyet gösteren uluslararası basın federasyon üyesi uluslararası yazarlık sertifikasına sahip, Türkiyedeki nadir kuruluşlardan biriyiz. Sosyal medyada etkin günlük 300.000 bin kişilik ziyaretçi portföyü olan etkin bir haber ajansıyız Türkiye Genelinde 67 ilde belde ve belediye başkanlarımızla röportaj gerçekleştirmiş olan ajansımız 2016 yılı sonuna kadar Türkiye'deki tüm illerimizde il ve bölge temsilcilik çalışmalarınıda tamamlamayı hedeflemektedir.  

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TRT AJANS ekibiyle bir söyleşi gerçekleştirerek, Adana'da mevcut sorunları, gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, TRTAJANS kameralarına değerlendirdi.